A- Ailede sağlıklı iletişim

Karı-koca, baba-oğul, ana-kız, gelin-kayınvalide, damat-kayınpeder, ağabey-kardeş arasında iletişim sorunu yaşıyorsanız mutlu değilsiniz. Sevdiklerimiz ve yakınlarımızla sağlıklı iletişim hepimizi mutlu edecektir.

 B- Sürtüşme ve çatışmalar (Eşler arası, ebeveyn-çocuk)

Sevdiklerimiz ve yakınlarımızla konuşmalarımız çatışmaya mı dönüşüyor? Aynı odada birlikte oturamıyor muyuz? Sürtüşme ve çatışmaları önleyebilmek eğitimle mümkündür.

 C- Öfke kontrolü (Çocuklar için)

Öfke düşünce ve davranışlarımızı etkiler ve çözümlenmesi gereken bir duygudur. Kontrol altına alınmazsa ciddi sorunlara yol açar.Yok edilmesi mümkün olmamakla birlikte kontrol altına alınabilir

D- Öfke kontrolü (Yetişkinler için)

Öfke düşünce ve davranışlarımızı etkiler ve çözümlenmesi gereken bir duygudur. Kontrol altına alınmazsa ciddi sorunlara yol açar. Yok edilmesi mümkün olmamakla birlikte kontrol altına alınabilir

E- Kalıplaşmış düşünceler

Kişisel anayasamız olan olumsuz kalıplaşmış düşüncelerimizi gözden geçirmeye, eğer gerekiyorsa (ki gerekiyor) onları değiştirip daha mutlu, huzurlu ve uyumlu yaşamaya var mısınız?

F- Yapıcı tartışma

Bizim için önemli bir kişiye karşı duyduğumuz kızma, kırılma, rahatsız olma gibi duygularımızı onunla paylaşarak birbirimizi daha iyi anlama, birbirimizi daha gerçekçi biçimde tanımaktır.

G- Pozitif düşünce

İyimserlik ve pozitif düşünde evde, okulda, ticarette, siyasette, sporda, sanatta, insan-insan ilişkilerindeki başarıda çok etkin bir rol oynamaktadır.

H- Sınav öncesinde anne-baba

Çocuk duyduğunu değil, gördüğünü öğrenir ve uygular. Anne-baba olarak siz kaygılı olursanız çocuğunuzun da kaygılı olması kaçınılmazdır. Sınav öncesi çocuğunuza yapabileceğiniz en büyük kötülüklerden birisi de bu olmalı

İ- Stres ile baş edebilme

Stres günlük hayatın bir çöpüdür ve temizlenmesi gerekir. Biriktirilip depolanırsa günün birinde mutlaka patlayacak size ve çevrenize tamiri zor sıkıntılar açacaktır.