cocuk-ogretmen

A- Okul Öncesi

 0–6 Yaş Gelişim Süreçleri ve Takibi

Çocuğunuzun gelişim ve öğrenim sürecinin takibi, hangi ay ve yaşlarda neleri bilmesi, öğrenmesi ve uygulaması gerektiğini biliyor musunuz? Çocuğunuzu gerçekten seviyorsanız ileri yaşlarda O’na acımamak için 3-6 yaş arası eğitiminde ona acımayın.

3–6 Yaş Hafıza ve Zekâ Eğitimi

İnsan zekâ ve hafızasının % 75′ i 7 yaşına kadar tamamlanır. Yedi (7) yaşından sonra zekâ ve hafıza eğitiminde ancak % 25′ lik bir gelişme sağlanabilmektedir. Çocuklarınıza yapabileceğiniz gerçek ve akılcı yatırım onların 6 yaşına kadar zekâ ve hafıza eğitimlerine yapacağınız yatırımdır. Bu süreç içerisinde zekâ ve hafızanın % 85′ i 10 yaşına, % 95′ i de 12 yaşına kadar tamamlanmaktadır. Bu zaman dilimlerindeki eğitimin alınmaması halinde çocuğunuzun eğitim hayatında karşılaşacağı olumsuz zorluklar ve bunun anne-babalara olumsuz etkisi çok iyi bilinmektedir.

B- Okul Sürecinde

a- Kolay, Etkili ve Verimli Ders Çalışabilme

Pratik; okuduğunu anlayan ve zamanı lehte kullanarak verimli ders çalışmak ister misiniz?

b- Ders dinleme teknikleri

Ders derste öğrenilir. Sınıfta dikkatinizi dağıtmadan öğretmene odaklanarak ders dinlemek anlamanızı çok daha kolay hale getirecektir.

 c- Öğrenilen ders ve konuyu unutmama

Yeni öğrendiğiniz bir konuyu ömür boyu unutmamak için o konuya bir (1) yılda sadece yarım saat ayırmanız yeterli olacak ve o konuyu ömür boyu unutmayabilirsiniz.

d- Dikkat dağınıklığı ve konsantre olabilme

Okulda, evde ders çalışırken ya da sınava girdiğinizde dikkatiniz dağılıyor ve konsantre olamıyorsanız bu sorunu aşmak çok kolay olacak

e- Öğrenmeyi öğrenip unutmayı hayatınızdan çıkarmak

Dersiniz ve konunuz ne olursa olsun öğrenme güçlüğü çekmeyip ve öğrendiğinizi unutmaya bilirsiniz

f- Sınav Kaygısı

Ders sınavları, TEOG, LYS, YGS, KPSS vb. sınavları hayatınızı kâbusa çevirmesin.

g- Sınavlarda rakiplere fark atmak

En yakın arkadaşınız hatta ikiz kardeşiniz sınavda sizin rakibinizdir. Tüm Türkiye ölçeğinde uygulanan sınavlarda sizinle aynı donanıma sahip rakiplerinize fark atabilirsiniz.

h- Kendi kendini motive edebilme

Zaman zaman demoralize olup motivasyonunuz bozuluyor, canınız ders çalışmak istemiyorsa sizi motive etmek için başkasına ihtiyaç duymayıp kendi kendinizi motive edip hedefinize odaklanabilirsiniz.

i- Erteleme hastalığı

Çok bulaşıcı olan erteleme hastalığı toplumumuz ve öğrencilerimiz arasında çok yaygındır. Erteleme hastalığından kurtulup (akşama yaparım, yarın yaparım, hafta sonu yaparım, ay başında yaparım, seneye yaparım gibi) programınızı günlük uygulayarak başarıyı yakalayabilirsiniz.

j-Hızlı okuyabilme

Daha kısa sürede daha çok okuyup okumanın keyfini yaşamak ister misiniz? Türk ve Dünya Klasikleri okunmayı mı bekliyor? Hemen başlayabilirsiniz.